JAK SKLEJAĆ DREWNIANE MEBLE?

Składanie i montowanie mebli może nastręczyć wiele trudności. Z całą pewnością nie jest to czynność, o której można powiedzieć, że jest łatwa i przyjemna. Ale czy na pewno? Może wcale tak nie jest? Może jednak istnieje jakiś magiczny sposób na to, żeby złożyć kupione właśnie meble bezproblemowo i bezstresowo? Oczywiście, że istnieje! Tym magicznym sposobem jest elastyczny klej stolarski Mamut Glue, który umożliwia złożenie mebli bez konieczności używania narzędzi.

Przemysłowy klej stolarski o sile mamuta

Mamut Glue to budowlany klej do drewna, którego stosowanie jest rekomendowane przez specjalistów z branży. W czym tkwi jego wyjątkowość?

Przede wszystkim jest to klej niezwykle silny i szybkoschnący, a przez to niezawodny. Mówi się o nim, że klei z siłą mamuta i absolutnie nie jest to przesadą. Dzięki niemu drewno może zostać trwale przymocowane już w 5 sekund! Dodatkowo, jest bardzo odporny na zrywanie. Mamut Glue wytrzymuje obciążenie nawet do 22 kg/cm². I jak tu nie mówić o sile mamuta?

Uniwersalny klej do wszystkich gatunków drewna

Mamut Glue to tak naprawdę klej do wszystkiego. Nadaje się do klejenia mebli wykonanych z dowolnego drewna, na przykład:

 • sosny,
 • dębu,
 • buku,
 • orzecha,
 • brzozy,
 • olchy.

Uniwersalność kleju stolarskiego Mamut Glue wynika również z tego, że nadaje się do sklejania zarówno podłoży gładkich, jak i porowatych, poziomych oraz pionowych. Co ważne, sprawdza się nie tylko do klejenia drewna z drewnem, ale także drewna z innymi materiałami, na przykład metalem, plastikiem, betonem, kamieniem i nie tylko. Bez względu na rodzaj materiału zawsze zachowuje doskonałą przyczepność.

Klej stolarski do mebli ogrodowych i balkonowych

Klej do drewna Mamut Glue jest odporny na wilgoć oraz oddziaływanie czynników pogodowych. Można go stosować w bardzo szerokim zakresie temperatur: od -40°C do +90°C. Dzięki temu świetnie się sprawdza do montowania mebli drewnianych, które są przeznaczone do użytkowania w warunkach zewnętrznych, to jest:

 • ogrodowych,
 • balkonowych,
 • tarasowych.

Mamut Glue jest odporny na działanie takich czynników jak upał, mróz, śnieg, deszcz, promieniowanie ultrafioletowe. W każdych z tych warunków zachowuje swoją niezwykłą siłę i niezawodność.

Klej bezpieczny dla drewnianych powierzchni

Składając drewniane meble bardzo ważne jest to, aby wybrać klej, który nie uszkodzi montowanych elementów. Także pod tym względem Mamut Glue jest idealnym rozwiązaniem. Jest on bowiem neutralny chemicznie oraz działa w sposób nieinwazyjny. Oznacza to, że korzystając z niego nie będziesz musiał obawiać się o swoje nowe meble – Mamut Glue w żaden sposób ich nie zniszczy.

Łatwe i szybkie sklejanie mebli

Mamut Glue to najlepszy klej stolarski zarówno dla fachowców, jak i amatorów. Jego opakowanie zostało wyposażone w specjalnie zaprojektowaną, praktyczną końcówkę, która sprawia, że nakładanie kleju na drewno jest:

 • precyzyjne,
 • łatwe,
 • szybkie.

Mamut Glue to doskonałe rozwiązanie, dzięki któremu sklejanie drewnianych mebli jest łatwe jak nigdy dotąd. To najlepszy klej dla osób, które nie lubią tego typu prac i robią to, bo muszą. Mamut Glue zdecydowanie ułatwia oraz przyspiesza wszelkie prace montażowe. Dzięki niemu Twoje meble będą szybciej złożone, a Ty będziesz mieć więcej czasu na odpoczynek.