BEZPIECZNY I ŁATWY MONTAŻ AKCESORIÓW ŁAZIENKOWYCH

Nie chcesz wiercić w ścianach swojej łazienki? Brakuje Ci jednak miejsca na ręczniki? W takim razie klej do akcesoriów łazienkowych powinien pomóc Ci w rozwiązaniu Twojego problemu. Z tego artykułu dowiesz się między innymi czym przykleić wieszak do płytek i jak przeprowadzić montaż uchwytu na papier toaletowy. Zapraszamy do lektury!

Jak przykleić akcesoria łazienkowe?

Nawet duże łazienki nie zawsze mają zamontowane na stałe elementy, które ułatwiają organizację w tym pomieszczeniu. Doskonale wiemy, że wiercenie w świeżo zamontowanych płytkach czy w dopiero co pomalowanej ścianie może być kłopotliwe – zwłaszcza gdy wynajmuje się mieszkanie. Wieszaki na szlafrok, ręcznik czy inne elementy łazienkowe są jednak niezbędne, by stworzyć w pełni funkcjonalną łazienkę. Z jakich rozwiązań więc skorzystać?

Jeżeli zastanawiasz się, czym przykleić wieszak do glazury i chodzą Ci po głowie akcesoria łazienkowe z przyssawkami, to odradzamy ten pomysł. Bardzo często nie są one na tyle wytrzymałe, żeby unieść np. mokre ręczniki, a nierzadko po prostu samoistnie się odklejają pod wpływem wilgoci. Dużo lepszym rozwiązaniem będzie specjalny klej do akcesoriów łazienkowych.

Czym przykleić wieszak do glazury?

Kleje do akcesoriów łazienkowych mają tę przewagę, że przy ich pomocy można zamontować wszelkiego rodzaju haczyki, wieszaki czy mydelniczki. Możliwy jest także montaż uchwytu na papier toaletowy przy ich pomocy. Do tego typu zadań rekomendujemy uniwersalny klej montażowy o natychmiastowym chwycie Bostik Mamut Glue. Jest on:

  • elastyczny,
  • wytrzymały,
  • odporność na zawilgocenia,
  • uniwersalny (do powierzchni gładkich i porowatych),
  • o wysokiej sile chwytu (nie wymaga podpierania).

Jak przykleić akcesoria łazienkowe do płytek?

Najpierw musisz dokładnie oczyścić i odtłuścić płytki, do których chcesz przymocować akcesoria łazienkowe. Następnie nanieś na powierzchnię haczyka/mocowania klej (najlepiej punktowo), a potem przymocuj go do ściany. Uniwersalny klej montażowy o natychmiastowym chwycie Bostik Mamut Glue może być też wykorzystany jako klej do lustra. Nadaje się również dla delikatnych, nowoczesnych powłok wodnych. Nie wymaga podpierania, jednak należy pamiętać o tym, żeby aplikować klej pionowo (pionowe pasy) w odstępie ok 20 cm od siebie (im cięższe lustro, tym mniejszy odstęp powinno się zostawić).

Postaw na solidny klej do akcesoriów łazienkowych!

Jeżeli nie wiesz jak przymocować półkę do ściany bez wiercenia lub jak zamontować lustro czy inne akcesoria łazienkowe w swoim mieszkaniu, to rekomendujemy użycie kleju, przeznaczonego do tego typu zadań. To prosty, szybki sposób, dzięki któremu wygląd Twojej łazienki zmieni się o 180 stopni. I to bez konieczności wiercenia! Przyklejone elementy można też odkleić i zmienić ich położenie, dzięki czemu to rozwiązanie jest idealne szczególnie dla osób, które wynajmują mieszkania.