JAK I CZYM PRZYKLEIĆ LISTWY PRZYSUFITOWE?

Chcesz samodzielnie zamontować listwy przysufitowe w mieszkaniu, ale nie wiesz, jak to zrobić? To nic trudnego i poradzi sobie z tym naprawdę każdy. Ważne tylko, by odpowiednio się do tego zabrać.

Od czego zacząć?

Na samym początku dobierz listwy, które będą pasować do pomieszczenia pod względem wielkości oraz wyglądu. Przed przystąpieniem do montażu wykonaj też potrzebne pomiary, by odpowiednio dopasować listwy. Kolejnym krokiem jest przycięcie listew sufitowych w taki sposób, by pasowały do siebie szczególnie w narożnikach. Należy do tego użyć narzędzi przeznaczonych do cięcia jak np. ostrego noża, piły elektrycznej, ukośnicy lub korytka.

Gdy listwy są już gotowe, musisz jedynie przygotować powierzchnię, kupić odpowiedni klej i możesz przystąpić do montażu. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, to zapoznaj się z tym tekstem. Dowiesz się z niego, jak i czym przykleić listwy przysufitowe.

Jak przygotować powierzchnię do montażu listew przysufitowych?

Zanim przystąpisz do montażu, musisz odpowiednio przygotować powierzchnię, by listwa się na niej utrzymała. Powinna być wyczyszczona z drobinek oraz ewentualnych resztek odpadającego tynku. Przed rozpoczęciem montażu nałóż gładź gipsową, która wygładzi powierzchnię, na której ma być przymocowana listwa. Następnie nałóż na nią warstwę farby gruntującej, a po wyschnięciu możesz zacząć montaż listew przysufitowych.

Wybór i nałożenie kleju

Jeśli chcesz, by listwy były dobrze umocowane, to musisz zaopatrzyć się w odpowiedni klej montażowyTaki, który zapewni szybki i trwały montaż listew. Warto dokupić też pistolet do kleju, który umożliwi łatwiejsze i bardziej precyzyjne klejenie. Przydadzą się również gąbka oraz szpachla, które umożliwią usunięcie nadmiaru kleju i jego wygładzenie.

Przed nałożeniem kleju przeczytaj wskazówki umieszczone na opakowaniu dotyczące użycia produktu. Klej Mamut Glue nakłada się zawsze pionowymi pasami. Kartusz ma dołączony nosek w kształcie litery V, który ułatwia wyciskanie kleju. Odstęp między podłożem powinien wynosić 2-3 mm.

Właściwy montaż listew przysufitowych

Pozostaje Ci już tylko właściwy montaż. Po nałożeniu kleju szybko przyłóż listwę do ściany, w przeciwnym razie klej przeschnie, a listwa nie będzie dobrze zamontowana. Montaż najlepiej zacząć od narożnika, by po przyklejeniu wszystkie części do siebie pasowały.

Jak widzisz, montaż listew przysufitowych nie jest trudny. Ważne, żeby zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia, klej oraz przygotować powierzchnię, a proces przebiegnie szybko i bezproblemowo.