JAK POPRAWNIE STOSOWAĆ KLEJ MONTAŻOWY?

Dzięki dobremu klejowi montażowemu, takiemu jak na przykład Mamut Glue, wszelkie prace remontowo-wykończeniowe oraz budowlane przebiegają łatwiej i sprawniej. Korzystając z tego typu produktów należy jednak pamiętać, że kluczem do sukcesu jest ich poprawne stosowanie. Tylko wtedy będziemy mieć gwarancję, że dany element został przymocowany w sposób trwały i wytrzymały, a co za tym idzie – bezpieczny. Jak zatem poprawnie stosować klej montażowy? W poniższym artykule przedstawiamy praktyczne wskazówki, dzięki którym dowiesz się, jak prawidłowo używać Mamut Glue.

Odpowiednie przygotowanie podłoża

Stosowanie elastycznego kleju montażowego Mamut Glue jest bardzo proste. Tym bardziej, że opakowanie zostało wyposażone w specjalnie wyprofilowaną końcówkę, która ułatwia wyciskanie i precyzyjne nakładanie substancji. Najważniejszą kwestią, bez względu na to, czy wybierzemy Mamut Glue, czy jakiś inny klej budowlany, jest odpowiednie przygotowanie klejonego podłoża. Prawidłowe przeprowadzenie tej czynności będzie mieć bowiem ogromny wpływ na trwałość wykonanego łączenia.

Co mamy na myśli mówiąc o odpowiednim przygotowaniu podłoża? Chodzi tutaj przede wszystkim o jego dokładne oczyszczenie. Należy usunąć z niego nie tylko kurz, pył, tłuszcze czy inne tego typu zanieczyszczenia, ale także  słabo związane powłoki malarskie lub lakiernicze czy też pozostałości po wcześniej zastosowanych klejach, kitach, farbach, itp. Wszystko po to, aby klejona powierzchnia była pozbawiona wszelkich zanieczyszczeń i odtłuszczona. Należy również pamiętać o tym, żeby podłoże było możliwe jak najsuchsze.

Jak nakładać klej montażowy?

Kleje montażowe powinny być również w odpowiedni sposób nakładane. Jeśli korzystamy z Mamut Glue, należy pamiętać o tym, aby:

 • nakładać go jednostronnie pionowymi paskami,
 • zachować około 20-30 cm odstępy pomiędzy paskami,
 • złączyć mocowane elementy nie później niż 10 minut od momentu nałożenia kleju,
 • docisnąć klejone elementy w taki sposób, aby pozostała między nimi 2-3 mm szczelina wentylacyjna.

Nakładanie kleju jednostronnie pionowymi paskami z zachowaniem około 20-30 cm odstępów zapewni odpowiednią wentylację spoiny. Natomiast pozostawienie 2-3 mm szczeliny wentylacyjnej dodatkowosprawi, że spoina klejowa będzie lepiej przenosić odkształcenia, a łączenie zyska optymalną wytrzymałość.

Szybkoschnący klej montażowy Mamut Glue należy nakładać paskami o trójkątnym przekroju. Chodzi o to, aby umożliwić utwardzenie się spoiny na całym jej przekroju, pod wpływem wilgoci z powietrza. Jeśli tego nie zrobimy, a więc nie zadbamy o odpowiednią wentylację tych miejsc, klej zostanie utwardzony wyłącznie na obrzeżach. Wnętrze pozostanie nieutwardzone przez długi czas, co będzie miało negatywny wpływ na wytrzymałość i trwałość łączenia.

Nakładanie kleju paskami o trójkątnym przekroju jest możliwe dzięki specjalnie naciętej końcówce w kształcie litery „V”, w jakie zostało wyposażone opakowanie Mamut Glue.

Mamut Glue – mocny klej do wszystkiego

Mamut Glue to mocny klej montażowy o uniwersalnym zastosowaniu. Zapewnia bardzo dobrą przyczepność do większości podłoży budowlanych. To niezawodny klej do:

 • betonu,
 • gipsu,
 • tynku,
 • kamienia,
 • metalu,
 • szkła,
 • ceramiki budowlanej,
 • drewna,
 • i wielu innych powierzchni.

Uniwersalny klej montażowy Mamut Glue nadaje się do podłoży gładkich oraz porowatych. Jest odporny na spływanie, dlatego można go stosować zarówno w poziomie, jak i pionie. Świetnie się sprawdza nie tylko w warunkach zewnętrznych, ale także wewnętrznych. Można go stosować w szerokim zakresie temperatur: od –40°C do +90°C.

Dokładne oczyszczenie podłoża i odpowiednia aplikacja kleju montażowego kluczem do sukcesu

Kleje montażowe to produkty, których stosowanie nie powinno sprawić nikomu problemu. Dzięki praktycznemu i ergonomicznemu opakowaniu Mamut Glue jest doskonałym rozwiązaniem zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów. Nie trzeba być zawodowym budowlańcem, żeby poradzić sobie z jego zastosowaniem. Musimy jedynie pamiętać o dwóch podstawowych zasadach, to jest dokładnym oczyszczeniu podłoża oraz nakładaniu kleju zgodnie z opisanymi powyżej wskazówkami. Jeśli się do nich zastosujemy – sukces murowany.