JAK PRZYKLEIĆ LUSTRO DO DRZWI PRZESUWNYCH?

Jeżeli zastanawiasz się, jak przykleić lustro do drzwi przesuwnych, to dobrze trafiłeś. Wiele osób kupuje szafy z drzwiami przesuwnymi bez lustra z różnych powodów: czasem patrzą na cenę, a czasem obawiają się, że podczas transportu od producenta lustro się stłucze i będzie trzeba wymieniać całe drzwi. Jeszcze inni dopiero później decydują się na lustro, ponieważ przekonują się, że to rozwiązanie jest jednak dla nich idealne i wygodne. Więc jak przykleić lustro do szafy, żeby było estetycznie i bezpiecznie? Podpowiadamy!

Lustro na drzwiach przesuwnych – zalety

Lustro na drzwiach przesuwnych szafy ma wiele zalet. Przede wszystkim lustra w pomieszczeniach optycznie je powiększają – nadają się więc nawet do małych sypialni. Z kolei jeżeli nie masz miejsca na ścianie w przedpokoju, a chciałbyś tam zamontować lustro, to pomysł lustra na drzwiach garderoby jest świetnym rozwiązaniem. Korytarze z reguły są małe, powiększenie go w taki sposób jest więc dobrym pomysłem.

Lustro to nie tylko ozdoba – w dużym lustrze przejrzysz się w całej okazałości, dlatego warto się na nie zdecydować, gdy lubisz eksperymentować z ubraniami lub po prostu chcesz zerknąć na całą sylwetkę przed wyjściem.

Lustro na drzwiach szafy nie tylko oszczędzi miejsce – oprócz tego bardzo ładnie wygląda zarówno w sypialni, jak i przedpokoju czy salonie. To także doskonały pomysł do pokoju młodzieżowego. Pomieszczenie, w którym znajdują się duże lustra, automatycznie staje się lżejsze.

Jak przykleić lustro do drzwi szafy?

Zdecydowałeś się – chcesz mieć garderobę z lustrem. Jak przykleić lustro do drzwi szafy, żeby wyglądało ładnie i nie odkleiło się przez wiele lat? Potrzebujesz kilku rzeczy:

 • kleju – polecamy idealny do tego zadania uniwersalny klej montażowy o natychmiastowym chwycie Bostik Mamut Glue,
 • specjalnej ściereczki lub preparatu do odtłuszczania powierzchni,
 • preparatu do czyszczenia drewna lub podobnego, którym dokładnie oczyścisz drzwi szafy,
 • miarki,
 • ołówka.

Jak przykleić lustro do drzwi przesuwnych – krok po kroku

 1. Zdemontuj drzwi.
 2. Dokładnie oczyść i odtłuść całą powierzchnię.
 3. Wymierz środek drzwi i dokładnie go oznacz.
 4. Dopasuj lustra do środka drzwi i oznacz ich położenie.
 5. Rozpocznij nakładanie kleju na lustro – koniecznie aplikuj klej w pionowych pasach (odległość od pasów powinna wynosić około 20 cm (im cięższe lustro, tym mniejsza odległość). Pamiętaj, żeby zachować odległość około 5 cm od krawędzi lustra – dzięki temu klej nie wypłynie poza jego obrys.
 6. Przyklejanie lustra zawsze powinno odbywać się w poziomie, na leżąco, nigdy w pionie przy stojących drzwiach!
 7. Zadbaj o to, żeby nie zamykać dostępu powietrza (pozostawić około 2 mm przestrzeni między lustrem a powierzchnią i nie spoinować) do pełnego utwardzenia kleju. Zwykle klej utwardza się w przeciągu 24-48 godzin.

Dlaczego klej montażowy Mamut Glue?

Uniwersalny klej montażowy o natychmiastowym chwycie Bostik Mamut Glue jest bezpieczny dla delikatnych powłok lustrzanych. Oprócz tego nie wymaga podpierania i charakteryzuje się dużą siłą klejenia. Dzięki temu zyskujesz pewność, że lustro nie odklei się w trakcie dnia lub nocy po kilku tygodniach.

Klejenie lustra? Tylko z Mamut Glue!

Wiesz już, jak przykleić lustro do szafy i jakiego kleju do tego użyć. Pamiętaj o dokładnym oczyszczeniu powierzchni i wymierzeniu środka drzwi. Przewagą kleju Mamut Glue jest natychmiastowy chwyt – dzięki temu możesz kleić lustro bezpośrednio na drzwiach, bez konieczności podpierania. Wybieraj także specjalne kleje, które są przeznaczone do montażu powłok lustrzanych – inne, zwykłe preparaty mogą uszkodzić lustro. Pamiętaj też że klej musi mieć odpowiednią siłę klejenia, ponieważ w innym wypadku lustro może odpaść. Właśnie dlatego polecamy zakup kleju montażowego o natychmiastowym chwycie Bostik Mamut Glue, który jest idealny do tego typu zadań.