JAK PRZYKLEIĆ LUSTRO DO ŚCIANY?

We współczesnych czasach mało kto wyobraża sobie życie bez lustra. Ułatwia ono codzienne czynności takie jak malowanie czy golenie. Mamy z nim do czynienia nie tylko w domu ale i w przestrzeniach publicznych takich jak galerie handlowe, muzea, teatry. Pojawia się nawet na fasadach budynków! Lustro wiszące to niezwykle funkcjonalny element dekoracyjny, który potrafi optycznie powiększyć przestrzeń. Jak jednak w bezpieczny i trwały sposób przymocować lustro do ściany? Odpowiedź może być tylko jedna: klejem montażowym.

Zalety klejenia lustra

Silny klej do lustra pozwoli na przytwierdzenie go na każdej, nawet problematycznej powierzchni, bez konieczności wiercenia w ścianie czy skuwania płytek ceramicznych. Mocowanie lustra na klej umożliwia montaż zarówno niewielkich, jak całkiem dużych tafli szklanych, nawet tych o nieregularnych kształtach. Lustro nie przesunie się podczas czyszczenia, a w razie ewentualnego uszkodzenia – pęknięcia czy stłuczenia, całość nadal przytwierdzona będzie do ściany, co gwarantuje bezpieczeństwo użytkownikom.

Wybór odpowiedniego kleju to podstawa

Klej do lustra powinien być lepki, gęsty i szybkoschnący. Nie może wchodzić w reakcje chemiczne, bo to może trwale uszkodzić powierzchnię lustra. Uniwersalny i niezawodny klej budowlany Mamut Glue spełnia wszystkie te wymagania. Charakteryzuje się maksymalną przyczepnością do podłoży gładkich i porowatych – można użyć go przy mocowaniu elementów na płytkach ceramicznych, betonie, architektonicznym, tafli szklanej czy panelach drewnianych – to klej do wszystkiego. Jest odporny na wilgoć, dlatego świetnie sprawdzi się również przy pracach budowlano-remontowych w łazience, także przy klejeniu glazury. Wytrzymuje udźwig do 22 kg/cm2, nie ścieka, a praktyczna końcówka w kształcie litery V pozwala na precyzyjną aplikację. Mamut Glue to klej przemysłowy, który wyróżnia się doskonałymi właściwościami amortyzacyjnymi – jest elastyczny i niweluje drgania podłoża oraz przyklejonych do niego elementów, gwarantując bezpieczeństwo.

Klejenie lustra do ściany: jak to zrobić dobrze?

Montaż lustra to zaledwie parę kroków, które jednak trzeba wykonać dokładnie i przy zachowaniu odpowiedniej kolejności. To gwarancja trwałości i pełnej satysfakcji. Ale bez obaw, z przymocowaniem lustra do ściany poradzi sobie nawet początkujący domowy majsterkowicz.

  1. Krok pierwszy: przygotowanie powierzchni. Bardzo istotne jest odtłuszczenie zarówno tyłu tafli, jak i ściany, na której mocowane będzie lustro. Warto to zrobić za pomocą miękkiej ściereczki oraz alkoholu. Uwaga! Najpierw wytrzyj powierzchnię lustra żeby mieć pewność, że żadne drobinki jej nie porysują.
  2. Krok drugi: aplikacja.Sposób aplikacji kleju jest bardzo istotny, bo to ten etap gwarantuje prawidłową przyczepność do podłoża. Należy nanieść pionowe, równoległe pasy kleju o szerokości 5-10 mm w odstępach 10-20 cm w zależności od wagi lustra.
  3. Krok trzeci: dociśnij. Po nałożeniu kleju wystarczy przycisnąć lustro do powierzchni. Jeśli klej do montażu lustra schnie dość szybko, to wiązanie następuje w przeciągu 5-10 s i dodatkowe podpieranie montowanych elementów nie jest konieczne.