JAK ZAMONTOWAĆ KARNISZ BEZ WIERCENIA?

Zastanawiasz się jak zamontować karnisz w swoim domu, ale nie wiesz, jak zrobić to poprawnie? Nie masz wiertarki, śrubokrętów lub innych narzędzi koniecznych do zawieszenia karnisza? Okazuje się, że nie jest do tego potrzebny profesjonalny sprzęt. Karnisz w swoim domu możesz przykleić. Pomoże Ci w tym klej Mamut Glue, przy pomocy którego pokażemy, jak zamontować karnisz bez wiercenia dziur w  ścianie.

Na jakiej wysokości zamontować karnisz?

Nim przejdziemy do mocowania, musimy dokładnie zmierzyć okno. Na długość karnisza składa się nie tylko szerokość framugi. Karnisz powinien wystawać poza wnękę okienną na około 15-25 centymetrów. Taki odstęp pozwoli na swobodny rozkład firanek lub zasłon. Trzeba zwrócić uwagę na odległość pomiędzy karniszem a górną ramą okna. Powinna mieć ona nie mniej niż 5-7 cm. Wtedy okno, jak i karnisz odpowiednio wyeksponujemy. Zachowanie tego minimum sprawi, że skrzydła będą wygodnie się otwierać, nie hacząc o firanki czy parapet. Upewnijmy się, co do długości wsporników mocowanych do ściany – optymalna wynosi 10-15 cm. Aby wyznaczyć linię poziomą w miejscu zawieszenia karnisza i miejsca zamontowania wsporników, możemy pomóc sobie ołówkiem i poziomicą. W przypadku, w którym karnisz ma ponad 2,5 m długości, warto pamiętać o dodatkowym, środkowym wsporniku. Zapobiegnie on uginaniu się rury karnisza przy większym obciążeniu. Wysokość zawieszenia karnisza bezpośrednio zależy od wysokości okna. Zasada jest jedna,  karnisz powinien wisieć nad okiennicą.

Jak zamontować karnisz na klej montażowy?

Wiele osób podczas urządzania swoich czterech kątów nie chce wiercić dziur w ścianach. Niestety, do tej pory na rynku były dostępne tylko powyższe rozwiązania. Na szczęście producenci dostrzegli ten problem i wyszli naprzeciw oczekiwaniom konsumentów. Takim rozwiązaniem jest uniwersalny klej montażowy, dzięki któremu możemy zamontować karnisz w swoim domu. 

Krok 1: Przygotuj powierzchnię

Przygotowanie powierzchni to jeden z najważniejszych etapów pracy. Przed nałożeniem kleju dokładnie oczyść ścianę z tłustych zanieczyszczeń, pyłu, kurzu. Dodatkowo usuń pozostałości po farbach, klejach, kitach, itp. Cała powierzchnia powinna być sucha i wyczyszczona przed nałożeniem kleju.

Krok 2: Aplikacja

  • Odetnij końcówkę tubki.
  • Umieść tubę w pistolecie do wyciskania kleju.
  • Klej montażowy nałóż równomiernie na powierzchnię ściany.

Uniwersalny klej montażowy Mamut Glue bez problemu można aplikować na niemal każdą powierzchnię. To trwałe i skuteczne rozwiązanie dla osób, które nie chcą niszczyć ścian w swoim domu.

Klej montażowy do karnisza

Urządzając swoje mieszkanie, nie musisz więcej martwić się o zawieszanie karniszy. Jak widać, nie jesteś skazany na wiercenie ścianach. Karnisz możesz zamontować bez problemu na uniwersalny klej montażowy. Aplikacja i zawieszenie rurki na firankę lub zasłonkę będzie szybkie i poradzi sobie z tym każdy. Nie potrzebujesz żadnych narzędzi, ani specjalistycznego przeszkolenia. Klej montażowy mamut pozwoli Ci zamontować karnisz na każdym rodzaju powierzchni.