JAK ZAMONTOWAĆ WIESZAKI W ŁAZIENCE?

Wieszaki to bardzo praktyczne elementy wyposażenia w łazience, które mogą spełniać też funkcję dekoracyjną. W pierwszym kroku warto jednak zadbać o ich właściwy, to jest stabilny i bezpieczny, montaż. Jak się do tego zabrać? Poniżej znajduje się kilka przydatnych porad.

Montaż bez wiercenia, czyli dlaczego warto wybrać klej montażowy?

W większości przypadków montaż wieszaka łazienkowego oznacza wiercenie otworów w ścianach, które jak wiadomo, pozostawiają trwały ślad. Nie jest to jednak konieczność. Obecnie na rynku istnieje kilka alternatywnych, nowoczesnych rozwiązań, które umożliwiają trwały montaż wieszaków, i to bez wiercenia. W tej roli bardzo dobrze sprawdzi się specjalny klej montażowy. Ważne, by pochodził on z zaufanego źródła, gdyż zyskujemy wtedy pewność, że produkt będzie bezpieczny, niezawodny i odporny nawet na znaczne obciążenia.

Zalety kleju montażowego i sposób mocowania

Klienci, którzy poszukują uniwersalnego, szybkoschnącego kleju montażowego powinni zapoznać się z ofertą mamutglue.pl. Można tu znaleźć kleje do wszystkiego, zarówno do powierzchni gładkich, jak i porowatych, odpowiednie do celów budowlanych i przemysłowych. Jeśli priorytetem jest wysoka wytrzymałość i elastyczność, warto zwrócić uwagę na klej montażowy Den Braven Mamut Glue, który zapewni szybki i sprawny montaż wieszaków w łazience. Jest to możliwe m.in za sprawą takich udogodnień jak:

  • specjalny nosek do aplikacji, który gwarantuje nałożenie optymalnej ilości kleju,
  • jasna instrukcja postępowania, która zaleca aplikowanie kleju paskami w określonych odstępach,
  • dociśnięcie klejonych elementów skutkuje powstaniem szczeliny wentylacyjnej, która zapewnia pełne utwardzenie,
  • tylko jeden, za to skuteczny składnik, bez żadnych dodatków silikonu, polichlorku winylu czy plastyfikatorów,
  • elastyczność, która pozwala utrzymać obciążenia nawet do 22 kg.

Wymienione parametry wraz z instrukcją montażu z pewnością pozwolą na sprawne zamocowanie wieszaka w łazience. Dodatkowo, klej można z powodzeniem wykorzystać także do innych prac montażowych, zarówno w domu, jak i na zewnątrz.