JAKI WYBRAĆ KLEJ MONTAŻOWY DO LUSTER?

Lustro można zamontować na różne sposoby. Jednym z nich jest montaż mechaniczny, do którego niezbędna jest wiertarka, śruby itp. Druga możliwość to zastosowanie kleju montażowego. Zdecydowanie prostszym i mniej czasochłonnym jest ta druga opcja. Decydując się na klejenie należy jednak pamiętać o wyborze odpowiedniego kleju. Nie może to być pierwszy lepszy produkt, jaki znajdziemy na sklepowej półce. Jaki klej do luster wybrać, aby montaż został przeprowadzony w sposób profesjonalny, trwały i bezpieczny?

Montaż lustra za pomocą kleju montażowego – dlaczego warto?

Mocowania lustra przy pomocy kleju montażowego niesie za sobą wiele korzyści. Najważniejsze z nich to:

  • oszczędność czasu,
  • brak konieczności wiercenia dziur w ścianie czy płytkach ceramicznych (eliminacja ryzyka uszkodzenia płytek),
  • brak ryzyka uszkodzenia oraz zbicia lustra,
  • brak konieczności stosowania specjalistycznych narzędzi.

Niewątpliwym atutem montowania lustra przy pomocy kleju jest to, że czynność ta nie wymaga specjalnych umiejętności i doświadczenia w pracach remontowo-budowlanych. Klej montażowy to rozwiązanie, dzięki któremu jesteśmy w stanie przymocować lustro samemu, bez niczyjej pomocy. Nie musimy być złotą rączką, żeby to zrobić.

Jaki klej montażowy do luster wybrać?

Na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając klej do lustra? Jaki produkt wybrać, żeby nie martwić się, że lustro odpadnie albo zostanie uszkodzone w wyniku zastosowania nieodpowiedniego produktu? Dobry klej montażowy do luster to taki, który:

  • jest szybkoschnący,
  • wykazuje dużą wytrzymałość na obciążenia i zerwanie,
  • zapewnia natychmiastową przyczepność,
  • jest neutralny chemicznie,
  • jest odporny na wilgoć oraz zmiany temperatur.

Ta ostatnia cecha, to jest odporność na wilgoć i zmiany temperatur, jest niezwykle ważna w przypadku, kiedy chcemy zamontować lustro w łazience. Jest to bowiem pomieszczenie, w którym zazwyczaj występuje wilgoć.

Elastyczny klej do luster Mamut Glue

Wszystkie wymienione powyżej warunki spełnia Mamut Glue – uniwersalny klej budowlany. Jego wytrzymałość na obciążenie wynosi aż 22 kg/cm². Dzięki temu przy pomocy Mamut Glue bez problemu zamocujemy nawet większe, cięższe lustro.

Klej montażowy do luster Mamut Glue odznacza się bardzo krótkim czasem schnięcia. Dzięki niemu lustro może zostać trwale zamocowane nawet w 5 sekund. Co ważne, Mamut Glue jest neutralny chemicznie. Sprawia to, że jego stosowanie jest bezpieczne dla klejonych powierzchni – nie powoduje ich uszkodzeń.

Klej do luster Mamut Glue to doskonała alternatywa dla wiertarki, śrub czy kołków.