KLEJ DO BETONU ARCHITEKTONICZNEGO – JAKI WYBRAĆ?

Podobają Ci się elementy z betonu architektonicznego? Chcesz udekorować nimi wnętrze mieszkania, ale nie wiesz, czym go przykleić? Klej Mamut Glue zapewni Ci solidny i trwały montaż. Beton architektoniczny jest coraz częściej wykorzystywany jako dekoracja wnętrza. Pasuje zarówno do klasycznego, jak i nowoczesnego stylu wnętrza.

Dlaczego warto wybrać beton architektoniczny?

Beton architektoniczny ma zazwyczaj ciepły kolor, co z pewnością wpływa na przytulność wnętrza, w którym się znajduje. Jest bardzo delikatnym surowcem, dzięki czemu jest też bardzo przyjemny dla oczu. Świetnie sprawdzi się np. przy zabudowie kominka, blatach kuchennych lub jako okładzina ścian. Często wykonywane są też z niego pojedyncze dekoracje lub rzeźby mające dopełnić wnętrze pomieszczenia.

Wybierając klej do betonu architektonicznego, zwróć uwagę na rodzaj podłoża

Montaż betonu architektonicznego wymaga kleju dostosowanego do podłoża. Klej montażowy musi być odpowiednio przystosowany do różnych warunków występujących w poszczególnych pomieszczeniach.

Jeśli planujesz jego montaż w łazience, to warto kupić klej o podwyższonej odporności na wilgoć. Płytki kamienne w łazience są narażone na zachlapania, ale także na skraplającą się parę wodną. Dlatego ważny jest dobór kleju, który po kontakcie z wodą nadal utrzyma dekorację tak, by nie odpadła od ściany.

Chcąc zamontować beton architektoniczny na zewnątrz, wybierz klej o zwiększonej elastyczności. Dzięki temu zyskasz pewność, że elewacja będzie wytrzymała na różne warunki atmosferyczne, jak np. wysoką temperaturę, mróz czy wilgoć. Przyklejenie betonu na elewacji to rozwiązanie, które korzystnie wpłynie na wygląd budynku.

Beton architektoniczny doskonale będzie prezentować się również jako zabudowa kominka. Jednak by utrzymała się ona dłużej niż kilka dni, trzeba zainwestować w klej odporny na wysokie temperatury. Zamontowany przy kominku jest narażony na ciepło, podczas palenia ognia oraz na jej obniżenie, gdy on przygasa. Dlatego nie warto przyklejać kamienia zwykłym klejem, który nie jest dostosowany do takich warunków, bo dekoracja szybko odpadnie.

Mamut Glue – klei wszystko, trzyma natychmiast

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem uniwersalnego kleju do każdej powierzchni, to zaopatrz się w klej Mamut Glue. To jednoskładnikowy i elastyczny klej montażowy, który jest odporny na działanie czynników atmosferycznych. Mamut Glue zapewni Ci trwały i solidny montaż betonu architektonicznego i nie tylko. Nada się również do wielu innych surowców, takich jak drewno, metal czy szkło.