KLEJENIE LISTEW PRZYPODŁOGOWYCH KROK PO KROKU

Listwy przypodłogowe to nie tylko estetyczne wykończenie wnętrza. Te elementy łączące powierzchnię podłogi ze ścianą pozwalają również ukryć przewody oraz szczeliny dylatacyjne. Produkowane są z najróżniejszych materiałów, główne z nich to:

  • tworzywo sztuczne,
  • płyta pilśniowa MDF,
  • drewno.

Klej do listew przypodłogowych

Montaż listew przypodłogowych za pomocą kleju jest zdecydowanie najszybszym sposobem. Klej montażowy przeznaczony do tego powinien być niezawodny – silny i szybkoschnący. Warto zainwestować w produkt wysokiej jakości, który sprawdzi się w kontakcie zarówno z podłożem gładkim, jak i porowatym. Przy wyborze kleju budowlanego do mocowania listew warto zwrócić uwagę również na to, by był neutralny chemicznie i nie zawierał toksycznych związków. To gwarancja bezpieczeństwa podczas pracy. Do klejenia listew przypodłogowych dobrze sprawdza się klej Mamut Glue, produkt renomowanej marki Den Braven. Elastyczność i odporność na działanie skrajnych czynników zewnętrznych sprawia, że jest klejem właściwie do wszystkiego.

Mocowanie listew przypodłogowych w 4 krokach

  1. Oczyść podłoże – Przed przyklejeniem listew należy dokładnie oczyścić podłogę papierem ściernym tak, by resztki lakieru nie utrudniały mocowania.
  2. Dopasuj listwy – Gotowe listwy kupione w sklepie mogą okazać się za długie, przed ostatecznym montażem należy je dokładnie zmierzyć oraz ewentualnie przyciąć, dopasowując do wielkości pomieszczenia.
  3. Nałóż klej –  Klej należy nakładać punktowo  na jeden z elementów klejenia, najlepiej na listwę. Jeśli ściany są krzywe lepiej sprawdzi się aplikacja zygzakami.
  4. Dociśnij – przyłóż listwę do ściany i dociśnij. Kleje przemysłowe wysokiej jakości mają krótki czas wiązania, wystarczy 5-10 sekundowy docisk.