MOCOWANIE BEZ WIERCENIA

Chcesz powiesić plakat albo lustro, ale nie masz pod ręką młotka? Gwoździe wypadają i nie chcą się trzymać w ścianie? Nie załamuj się, wybierz uniwersalny klej montażowy, który poradzi sobie ze wszystkim. Dzięki niemu zarówno drobna zmiana wystroju, jak i remont domu to pestka – montaż nie wymaga wiercenia otworów, jest więc dużo szybszy i prostszy.

Jak mocować przedmioty za pomocą kleju?

To szybkie, proste i skuteczne! W dodatku nie potrzebujemy żadnych specjalnych narzędzi – żeby zamocować dowolny element wystarczy nałożyć klej. Kartusz powinien być ułożony pod kątem 90°. Zwróć uwagę na końcówkę, ta w kształcie litery V umożliwia prostą i precyzyjną aplikację. Zapewnia ona również optymalną siłę wyciskania, co gwarantuje nałożenie odpowiedniej ilości kleju. Na rynku dostępne są kleje odporne na zerwanie, których obciążenie to nawet 22 kg/cm2. W zależności od wagi klejonego elementu (np. lekkiej ramki czy ciężkiego lustra), klej aplikujemy w odstępach 10-20 cm. Teraz wystarczy docisnąć klejone elementy i… gotowe!

Mocuj wewnątrz

Uniwersalny klej z powodzeniem zastąpi gwoździe, młotek i taśmy montażowe. Zwykle jest szybkoschnący, a jego formuła umożliwia szybkie wiązanie i natychmiastową przyczepność, co sprawia, że montaż elementów wiszących na ścianie staje się dziecinnie prosty. Wiertarkę możesz schować głęboko w szafie, klej jest alternatywą dla gwoździ, kołków, wkrętów i śrub. Niezawodny klej budowlany i przemysłowy doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach takie jak:

 • łazienka – Montaż ceramiki sanitarnej oraz luster jest z nim prostszy niż kiedykolwiek. Dzięki elastyczności i sile wiązania, klej do glazury utrzyma nawet ciężkie przedmioty takie jak umywalki, WC czy bidety. Powinien być odporny na wilgoć i wodę oraz bezpieczny również dla delikatnych powierzchni. Przy montażu luster ważny jest fakt neutralności chemicznej: klej do luster jest delikatny i nie uszkadza warstwy srebrzankowej.
 • kuchnia – Klejenie to szybki montaż płytek ceramicznych i paneli ściennych. Klej do ceramiki nada się również do klejenia uszkodzonej ceramiki spożywczej. Przy wyborze kleju zwróć uwagę na kształt końcówki aplikatora. Ta w kształcie litery V pozwala na precyzyjną aplikację i sklejanie elementów np. pękniętej miski.
 • salon i jadalnia – Drewniane listwy przypodłogowe, dekoracje ścienne w postaci ozdobnych paneli czy ramek – dla kleju montażowego lub kleju do drewna nie ma rzeczy niemożliwych. Klej powinien być gęsty, nie może ściekać, bo zostawi nieładne ślady. Powinien być też odporny na powstawanie rys, pęknięć i pęcherzy oraz gwarantować natychmiastową przyczepność klejonych elementów.

Mocuj na zewnątrz

Klej budowlany odporny jest na działanie skrajnych temperatur i nadaje się zarówno do gładkich, jak i porowatych powierzchni, dlatego doskonale sprawdzi się na zewnątrz. Jeśli wybierzesz klej uniwersalny, to bez problemu przykleisz nim nie tylko tabliczkę z numerem domu, ale i rynnę, dachówkę a nawet elementy betonowe.

Dbaj o bezpieczeństwo

Klej nie powinien zawierać toksycznych izocyjaninów ani rozpuszczalników, dobrze gdyby był neutralny chemicznie i prawie bezwonny. Kleje uniwersalne w bezpieczny i trwały sposób skleją:

  • metal,
  • glazurę i ceramikę,
  • kamień,
  • beton,
  • drewno i OSB,
  • szkło,
  • PCV,
  • klinkier

  i inne. Szukasz bezpiecznego kleju do wszystkiego? Postaw na siłę i delikatność kleju Mamut Glue, produktu renomowanej marki Den Braven. Jego uniwersalność pozwala na stosowanie przy pracach budowlano-remontowych i montażu elementów zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.