MONTAŻ PANELI ŚCIENNYCH NA KLEJ

Chcesz uatrakcyjnić jedną ze ścian i zamontować na niej panele ozdobne? Montaż paneli ściennych PCV na klej to najłatwiejsza i najszybsza metoda ich zamontowania. Zanim do tego przystąpisz, pamiętaj o tym, by zaopatrzyć się w odpowiednie materiały montażowe i przygotować powierzchnię, na której planujesz zamontować panele ścienne na klej. Jeśli tego nie zrobisz, cały proces będzie trudniejszy i mimo właściwości kleju montażowego Mamut Glue możesz nie osiągnąć oczekiwanych efektów. By tego uniknąć, dowiedz się, jak kłaść panele ścienne korzystając z naszego szybkoschnącego kleju do wszystkich powierzchni. 

Przygotowanie ścian do montażu paneli PCV na klej

Montaż paneli ściennych PCV na klej to czynność, którą należy zacząć od odpowiedniego przygotowania podłoża. Na samym początku oceń jakość danej ściany – jeśli występują na niej widoczne uszkodzenia, postaraj się je wyrównać. Gładka ściana ułatwi montaż paneli PCV, szczególnie jeśli robisz to przy wykorzystaniu kleju do paneli ściennych Mamut Glue. W ten sposób zyskasz gwarancję, że powstała konstrukcja jest trwała i panele ścienne będą się lepiej trzymać. Co więcej, by pod panelami nie zbierała się wilgoć, oczyść i osusz ścianę. Przed rozpoczęciem montażu paneli PCV na klej nie zapomnij też o tym, by dostosować je do warunków panujących w pomieszczeniu. Zrobisz to, przynosząc panele na miejsce przynajmniej 24 godziny przed przystąpieniem do montowania ich na ścianie. W tym czasie zdążą się one dopasować do stopnia wilgotności i temperatury, jaka zazwyczaj panuje w pokoju.

Jak kłaść panele ścienne PCV podczas montażu na klej?

Jeśli ściana została już odpowiednio przygotowana, możesz przystąpić do docelowej czynności, jaką jest montaż paneli ściennych PCV na klej. W tym celu możesz skorzystać z przygotowanego przez nas produktu, jakim jest klej do PCV – Mamut Glue. Nasz klej montażowy wyróżniają takie właściwości jak:

  • elastyczność,
  • natychmiastowy chwyt początkowy,
  • uniwersalność,
  • niezwykła moc,
  • odporność na niską i wysoką temperaturę.

Możesz z niego korzystać zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Świetnie sprawdzi się na przykład właśnie w przypadku montowania paneli PCV na ścianie. Jak do tego przystąpić? Jeśli panele ścienne są już odpowiednio przycięte, przy pomocy chemikaliów odtłuść ich tylną część. W ten sposób zapewnisz przyczepność kleju, który nałożysz na panele. Zamontujesz je w kilku prostych krokach.

  1. Za pomocą dołączonej dyszy nałóż klej pionowymi, równoległymi pasami w odstępie co ok. 20 cm.
  2. Przymocuj do ściany i sprawdź ułożenie.
  3. Dociśnij łączone elementy.

Stosując się do tych zaleceń w prosty sposób, przy pomocy niezwykle silnego kleju Mamut Glue zamontujesz panele ścienne PCV, które staną się ozdobą Twojego pokoju.

Montaż paneli ściennych PCV na klej to czynność, do której nie potrzeba specjalnych zdolności. Wystarczy, że odpowiednio przygotujesz powierzchnię i panele, które chcesz na niej umieścić i kupisz elastyczny klej Mamut Glue. Dzięki takiemu rozwiązaniu trwale połączysz panele PCV, a także elementy wykonane z innego materiału.