MONTAŻ SZKŁA BEZ ŚRUB

Szkło to materiał, z którym należy obchodzić się ze szczególną ostrożnością. Jest to związane z jego właściwościami. Łatwo je stłuc, a potłuczone może stanowić zagrożenie dla przebywających w pobliżu ludzi czy zwierząt. Należy o tym pamiętać na przykład podczas montowania lustra bez wykorzystania śrub czy klejenia różnego rodzaju elementów szklanych. Najłatwiejszym sposobem montażu materiałów ze szkła jest wykorzystanie kleju. Ważne jest jednak, aby wybrać do tego celu produkt sprawdzony i niezawodny. Tylko wtedy montaż przebiegnie w sposób prawidłowy i bezpieczny. Jaki powinien być dobry klej do szkła?

Dobry klej do szkła – czyli jaki?

Dobry klej do szkła powinien być… skuteczny i niezawodny. Co to jednak oznacza? Decydując się na przykład na montaż lustra bez śrub powinniśmy szukać przede wszystkim produktu szybkoschnącego oraz wytrzymałego na obciążenia. Kryteria te spełnia Mamut Glueelastyczny klej budowlany. Jest to produkt uniwersalny, o którym mówi się, że jest do wszystkiego. Co ważne, w stwierdzeniu takim nie ma absolutnie przesady. Przy jego pomocy można przymocować szkło do dowolnej powierzchni. Świetnie nadaje się zarówno do podłoży gładkich, jak i porowatych. Jego uniwersalność jest bardzo przydatna na przykład wtedy, kiedy chcemy zamontować lustro w domu. Można je bez obaw przykleić nawet do płytek ceramicznych. Dodatkowo, Mamut Glue jest odporny na wilgoć, przez co jest niezawodny także w pomieszczeniach z podwyższoną wilgotnością, takich jak:

  • łazienka,
  • kuchnia.

W kontekście bezpieczeństwa warto również wspomnieć o tym, że Mamut Glue jest bezpieczny dla klejonych powierzchni. Nie uszkadza ich ani nie odbarwia.

Mamut Glue – przemysłowy klej do szkła o sile mamuta

Dobry klej do szkła powinien być wytrzymały na duże ciężary. Mamut Glue jest w stanie wytrzymać obciążenie aż do 22 kg/cm²! Dzięki temu przy jego pomocy można mocować elementy szklane o dość sporych wymiarach, na przykład duże lustro na korytarzu.

Mamut Glue jest nie tylko nieprzeciętnie silny. Jest także szybkoschnący. Może trudno w to uwierzyć, ale dzięki niemu szkło zostanie trwale zamontowane nawet w 5 sekund! Można się więc pokusić o stwierdzenie, że w przypadku tego produktu przyczepność jest natychmiastowa.

Duża zaletą montażu lustra przy pomocy Mamut Glue jest to, że w razie stłuczenia jego elementy nie spadną na podłogę. Całość pozostanie trwale przytwierdzona do ściany.

Dużym atutem zastosowania kleju jest także to, że lustro nie rusza się podczas czyszczenia, co eliminuje ryzyko zrzucenia go na podłogę. Kolejny raz możemy się więc przekonać, że wykorzystanie Mamut Glue ma pozytywny wpływ na bezpieczeństwo domowników.

Mamut Glue – alternatywa dla śrub, kołków, gwoździ

Mamut Glue to doskonałe rozwiązanie, dzięki któremu będziesz mógł zapomnieć o wiertarce, śrubach, kołkach, gwoździach itp. Jego stosowanie jest nie tylko skuteczne i bezpieczne, ale także łatwe. Dzięki wygodnemu opakowaniu, zakończonemu specjalnie wyprofilowaną końcówką, jego wyciskanie i nakładanie jest niezwykle proste. Taki sposób montażu pozwala również uniknąć bałaganu, który jest nieunikniony podczas wiercenia. To oszczędność czasu i sił.