SKUTECZNY MONTAŻ RYNIEN

Najważniejszym elementem montażu systemu rynnowego są połączenia. To właśnie one decydują o trwałości konstrukcji. Jedną z często wybieranych metod jest klejenie. Na rynku istnieje uniwersalny, silny klej do plastiku i metalu oraz innych materiałów. Produkt ten doskonale sprawdzi się niezależnie od rodzaju powierzchni.

Klejenie w budownictwie

W budownictwie klejenie cieszy się coraz większą popularnością. Dzieje się tak, ponieważ klej zapewnia nie tylko trwałe połączenie, ale jest też elastyczny w szerokim zakresie temperatur. Dzięki temu poza pełnieniem funkcji mocującej, skutecznie uszczelnia. Doskonale sprawdzi się do systemów rynnowych na zewnątrz. Używanie kleju budowlanego to ciekawa alternatywa dla klasycznych metod spajania, takich jak lutowanie czy nitowanie.

Zalety klejenia do łączenia rynien

Używanie kleju do łączenia rynien posiada bardzo wiele zalet. Największą jest prostota w użyciu, bez wymagania specjalistycznego sprzętu lub wiedzy. Elastyczność produktu oraz jego okres twardnienia pozwala na drobne modyfikacje. Dzięki temu każdy niezależnie od doświadczenia może uzyskać estetyczny wygląd połączeń. Obecnie na rynku znajduje się uniwersalny klej, który nada się zarówno do PCV, jak i stali. Stosując go uzyskujemy tę samą skalę wytrzymałości połączenia, co oryginalnego materiału. Klejenie amortyzuje ruchy termiczne we wszystkich zakresach temperatur System rynnowy montowany za pomocą kleju jest trwały i w pełni wodoszczelny.

Dlaczego warto wybrać klej montażowy Mamut?

Klej Mamut to niezawodny produkt, który warto wybrać do montażu z wielu powodów. Posiada właściwości szybkoschnące, dzięki czemu nie trzeba podpierać klejonych części. Stosowanie go jest w pełni bezpieczne, ponieważ skład nie zawiera izocyjanianów, silikonów, rozpuszczalników i innych tego typu związków chemicznych. Klej można używać do wszystkiego – zarówno podłoży gładkich, jak i porowatych. Dużą zaletą jest odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak temperatury czy wilgoć.