WIESZANIE OBRAZÓW BEZ GWOŹDZI

Jeżeli szukasz sposobu na wieszanie obrazów bez gwoździ, wiercenia i robienia bałaganu, to mamy dla Ciebie rozwiązanie, które pozwoli Ci uniknąć dodatkowej pracy! Wystarczy kupić odpowiedni klej do wieszania obrazów, najlepiej o natychmiastowym chwycie, i przykleić obraz do ściany. Przekonaj się sam jak łatwe jest mocowanie do ściany bez wiercenia!

Szybkie mocowanie obrazu bez wiercenia

Mocowanie obrazu bez wiercenia, w przeciwieństwie do tradycyjnych technik montażowych, sprawdza się szczególnie w urządzonych już mieszkaniach. Wiercenie i przybijanie gwoździ generuje duży bałagan, głównie jeżeli chodzi o tynk i pył. Jest to problematyczne szczególnie w momentach, w których brud osadza się na meblach. Jak tego uniknąć? Wybierz mocowanie obrazów bez gwoździ przy pomocy specjalnego kleju!

Wieszanie obrazów bez gwoździ pomoże Ci:

 • pozbyć się problemu z osypywaniem tynku,
 • uniknąć szpachlowania otworów przy wyprowadzce,
 • zabrudzeniem mebli,
 • kruszeniem się tynku.

Bezinwazyjne mocowanie obrazu bez wiercenia można wykonać przy pomocy taśmy dwustronnej, jednak do ciężkich i dużych obrazów (szczególnie z tymi ramami) polecamy specjalistyczne kleje. Najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie uniwersalnego kleju montażowego o natychmiastowym chwycie Bostik Mamut Glue.

Łatwe wieszanie obrazów bez gwoździ

Niektórych obrazów niestety nie da się powiesić bez wiercenia. Dotyczy to bardzo dużych i bardzo ciężkich obrazów z ramami – zarówno klej, jak i farba, mogą go nie utrzymać. Oprócz tego zanim zaczniesz przyklejać obraz do ściany, sprawdź powierzchnię klejoną. Odradzamy przyklejanie obrazów do ścian:

 • nasłonecznionych,
 • zawilgoconych,
 • które są narażone na zbytnie ocieplanie (np. zimą po włączeniu kaloryferów),
 • które mają tapetę.

Oprócz tego zwykły klej montażowy może okazać się nie tylko za słaby, ale i za mocny. Jeżeli użyjesz nieodpowiedniego kleju, to możesz później przy zdejmowaniu obrazu oderwać sporą powierzchnię tynku lub farby. Mocowanie obrazów bez gwoździ musi być więc przeprowadzane przy pomocy odpowiedniego produktu, który nie tylko utrzyma obraz, ale również pozwoli na jego bezproblemowe oderwanie.

Jak przymocować obraz do ściany bez wiercenia?

Jak powiesić zdjęcia na ścianie bez wiercenia? Użyj uniwersalnego kleju montażowego o natychmiastowym chwycie Bostik Mamut Glue! W przypadku zdjęć w ramkach wystarczy nanieść odrobinę kleju na ramkę i przykleić ją do ściany. Jeżeli chodzi o mocowanie obrazu do ściany w ten sposób, to wygląda to trochę inaczej. Obrazy są dużo cięższe niż zdjęcia w ramkach czy antyramach. Są też od nich dużo większe. Jak więc wygląda mocowanie obrazu bez wiercenia?

 1. Najpierw przygotuj powierzchnię. Musi ona być sucha, równa, czysta i odtłuszczona.
 2. Nałóż klej montażowy Mamut Glue na ramę obrazu. Pamiętaj, żeby najwięcej kleju dać na górze, ponieważ tam działa największa siła.
 3. Dociśnij obraz do ściany i przytrzymaj go tak przez chwilę. Jeżeli jest duży i ciężki, zrób to z dodatkową osobą. Mamut Glue ma natychmiastowy chwyt, dlatego nie musisz trzymać obrazu przez kilka minut.

Uwaga! Ramki nie mogą być wykonane z pp, pe, pt lub poliwęglanu!

Wieszanie bez wiercenia z Mamut Glue

Wieszanie obrazów bez gwoździ nie jest takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Wręcz przeciwnie – to prosta i sprawdzona metoda, a dodatkowo mocowanie do ściany bez wiercenia pomaga utrzymać porządek w domu (brak pyłu i tynku). Rekomendujemy to rozwiązanie w szczególności osobom, które wynajmują mieszkanie. Klejenie obrazów do ściany pomoże Ci uniknąć dodatkowej pracy przy wyprowadzce.