ZASTOSOWANIE KORKA ŚCIENNEGO, CZYLI KIEDY I PO CO?

Korek jest materiałem wykończeniowym posiadającym wiele zalet – izoluje, wytłumia fale dźwiękowe, jest łatwy w czyszczeniu, nie wchłania kurzu, jest naturalny oraz nieszkodliwy dla zdrowia. Wykończenie ścian w naszym domu tym ekologicznym materiałem może przynieść wiele korzyści, nie tylko związanych z uzyskaniem ciekawej aranżacji.

Korek na ścianę – korzyści

Zastosowanie korka ściennego, jak już zauważono, niesie ze sobą wiele korzyści. Można go używać zarówno podczas budowy domu, jak i wykańczając wnętrza. Trzeba też nadmienić, że nadaje się on do każdego pomieszczenia w domu. Kiedy warto zastanowić się nad wykorzystaniem korka oraz jakie korzyści może nam to przynieść?

  1. Jeśli chcesz wyciszyć pokój – korek potrafi pochłaniać aż do 70% dźwięków. Umieszczając go na ścianach zyskujesz więc szansę na wytłumienie hałasu.
  2. Kiedy marzy ci się rearanżacja wnętrza – obecnie wybór korka jest tak szeroki, że każdy ma możliwość dostosowania go do swoich upodobań estetycznych i kolorystycznych. Decydując się na ten sposób wykończenia ścian stworzymy eleganckie i nietuzinkowe wnętrze.
  3. Gdy jesteś alergikiem – hipoalergiczny oraz łatwy w utrzymaniu czystości korek pozwala ograniczyć kontakt z alergenami. Ponadto, w wilgotnych pomieszczeniach pomaga wyeliminować szkodliwe dla zdrowia grzyby oraz pleśń.
  4. Jeśli chcesz, aby estetyka wykończenia szła w parze z łatwością montażu – korek jest bardzo trwały, elegancki, ale i prosty w zastosowaniu. Można go obrabiać prostymi narzędziami, szybko zamontować za pomocą kleju przemysłowego, a ponadto dobrze przylega do każdej powierzchni.
  5. Kiedy jesteś eko – korek to całkowicie naturalny surowiec. Podczas jego produkcji nie niszczy się środowiska. Wykorzystując go w swoim mieszkaniu dbasz o naszą planetę.

Szerokie spektrum korzyści jakie wynikają z użycia korka ściennego sprawia, że znajdzie on zastosowanie w każdym domu i każdym pomieszczeniu. Materiał ten jest niezwykle uniwersalny i można go stosować zarówno na ścianach, jak i na podłodze, w trakcie budowy domu oraz podczas wykańczania wnętrz.

Łatwy montaż korka ściennego

W ofercie sklepów budowlanych i wykończeniowych znajdują się korki samoprzylepne oraz takie, do których zamocowania potrzebny będzie klej. W obu wariantach proces montażu jest dziecinnie prosty. Jedyna różnica polega na tym, że w tym drugim przypadku należy wybrać odpowiedni klej do korka. Jaki produkt będzie idealny? Powinien być uniwersalny, odporny i nadający się zarówno do podłoży gładkich oraz porowatych. Warto zwrócić uwagę na to, żeby klej był szybkoschnący, dzięki czemu montaż zajmie znacznie mniej czasu. Szukając bezpiecznego, silnego i niezawodnego kleju do korka warto zainteresować się produktem Mamut Glue. Decydując się na ten wygodny i łatwy w użyciu klej zyskujemy pewność, że korek na naszych ścianach będzie zamocowany pewnie. Należy pamiętać o tym, że wybór odpowiedniego kleju znacznie ułatwi pracę oraz skróci jej czas.

Dlaczego warto wybrać korek ścienny?

Zastosowanie korka ściennego jest łatwym sposobem na nadanie wnętrzom nowego charakteru. Niesie też ze sobą wiele korzyści, w tym również zdrowotnych. Dziecinnie prosty montaż sprawia, że nawet początkujący dekorator wnętrz poradzi sobie z jego użyciem. Jedyne czego potrzebujesz do zmiany w swoim domu to chęci, korek oraz odpowiedni klej.